Broodje kaas blijft ontbijthoogtepunt

Broodje kaas blijft ontbijthoogtepunt

AMSTERDAM - Ondanks de culinaire verscheidenheid in Nederland, blijft het bruine broodje met kaas het populairst tijdens het ontbijt.

Brood is überhaupt onmisbaar in het dagelijks leven, blijkt uit onderzoek onder vijfhonderd mensen in Nederland.
De enquête is gehouden in opdracht van Amsterdam RAI in het kader van de vakbeurs Bakkerij Dagen, die van 2 tot en met 4 maart wordt gehouden.

Gezond doet het ook goed in de bakkerswinkel, want favoriet bij de klanten in de winkel is brood met een gezond imago, zoals meergranenbrood, volkorenbrood en bruinbrood.

Uit de enquête kwam ook naar voren dat een op de drie Nederlanders het brood het liefst belegt met vleeswaren. Favoriet zijn vooral rosbief, ham en worst. Een klein deel, een op de tien, kiest voor zoet beleg als hagelslag en jam. 

Het is opvallend dat de welbekende broodtrommel met elastiekje nog steeds populair is. Vier op de tien Nederlanders neemt op een werkdag de boterhammetjes mee van huis. Deze worden meestal zelf gesmeerd, maar bijna een op de vijf mannen geeft toe dat het lunchpakket door de partner of moeder wordt klaargemaakt.
De kantine van het werk wordt door een op de vijf werknemers bezocht en een kwart eet tussen de middag gewoon thuis.

Lees ook:
Broodje muis bij AH to go (19 juli 2007)

Bron: ANP
Gepubliceerd op 29-02-2008 (10:54) door Norbert van der Werff

Meer Marketing & sales nieuws