EU ziet mogelijke risico's nanodeeltjes

EU ziet mogelijke risico's nanodeeltjes

PARMA - Nanodeeltjes hebben mogelijke risico's, stelt het EU-agentschap voor veilige voeding EFSA vrijdag in een ontwerp-opinie.

Met nanotechnologie komen allerlei stoffen op minuscuul formaat in allerlei zaken, bijvoorbeeld metaaldeeltjes om de zweetgeur in sokken te bestrijden.

'Mogelijke risico's ontstaan omdat de nanotechnologie bijzondere eigenschappen hebben door hun kleine omvang. Ze kunnen daardoor in het lichaam rondgaan op een manier zoals andere substanties dat niet kunnen', aldus het EU-agentschap.

De wetenschappers vragen om meer onderzoek, omdat bestaande gegevens van stoffen niet zomaar overgenomen kunnen worden voor nanoversies.

Eerder toonde de Europese Consumentenbond BEUC zich bezorgd over nanodeeltjes zware metalen in producten zoals zonnebrandcrème. GroenLinks pleitte in juli voor een verbod zolang effecten onduidelijk zijn. Minister Piet-Hein Donner (Sociale Zaken) heeft vakbonden en werkgevers gevraagd om een advies hoe ze werknemers kunnen beschermen tegen nanodeeltjes.

Lees ook:
'N-nummer op nanoproducten'(16 oktober 2008)

'VWA moet nano-producten weren' (28 juli 2008) 

Onderzoek risico's nanotechnologie (21 februari 2008)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over nanotechnologie

 

 

Bron: ANP
Gepubliceerd op 17-10-2008 (13:02) door Norbert van der Werff

Reacties (0)

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer

Uw commentaar wordt gewaardeerd, mits u de reactieregels respecteert. Door te reageren, geeft u aan deze regels te hebben gelezen en er mee in te stemmen. De redactie van Elsevier Voedingsmiddelen Industrie behoudt zich te allen tijde het recht voor reacties die niet aan de forumregels te voldoen, te wijzigen of te verwijderen. Uw e-mailadres wordt uitsluitend gevraagd om misbruik van de reactiepanelen te voorkomen. Uw e-mailadres wordt niet op de site getoond en wordt niet gebruikt voor marketingdoeleinden. We bewaren uw gegevens strikt vertrouwelijk.
 
Naam :
E-mail adres :
Reactie
Gegevens onthouden?
Ja Nee

Meer Voedselveiligheid & kwaliteit nieuws