Pinokkio Award voor Wakker Dier

Wakker Dier is de winnaar van de Pinokkio Award voor 2015, de prijs van de Nederlandse Vakbond Varkenshouders (NVV) voor de organisatie die het minst vaak de waarheid vertelt over de Nederlandse veehouderij en vleesindustrie.

Wakker Dier kreeg van de zeven genomineerden veruit de meeste stemmen. Liefst 77,9 procent van de mensen bracht een stem uit op Wakker Dier. In totaal hebben ruim 1600 mensen gestemd.

Tegenhanger Liegebeest

De Pinokkio Award moet gezien worden als een tegenhanger van de verkiezing Liegebeest 2015 van Wakker Dier. De trofee is een initiatief van Caroline van der Plas, die voor de NVV de communicatie en pr verzorgt. Ze wees er eerder op dat Wakker Dier door de Reclame Code Commissie op de vingers is getikt vanwege misleidende reclame en dus zichzelf had moeten nomineren als Liegebeest 2015.

Van der Plas nomineerde Wakker Dier voor de Pinokkio 2015 Award omdat de campagnes tegen de veehouderij vaak misleidend zijn en geen juist beeld geven van de veehouderij.

De Vegetarische Slager eindigde op de tweede plaats met 5,6 procent van de stemmen. Gedeeld derde werden de Partij voor de Dieren en AvroTros Radar met beiden 4,9 procent van de stemmen.

Wakker Dier blij

Van der Plas heeft op 22 december, samen met NVV-voorzitter Ingrid Jansen, het Pinokkio-beeldje overhandigd bij Wakker Dier in Amsterdam. Wakker Dier gaf aan blij te zijn niet te zijn genomineerd voor alles, maar slechts voor bijna alles. "Soms zijn boeren het dus wel met ons eens. We zijn benieuwd welke punten dat zijn", reageerde woordvoerder Anne Hilhorst van Wakker Dier.

Lees ook:

Altijd op de hoogte blijven? 

Neem een abonnement
  
Meer over
Lees ook
Nederlandse consument blijft vlees eten

Nederlandse consument blijft vlees eten

In 2021 verbruikte de Nederlandse bevolking 76,1 kg vlees. Een kleine stijging ten opzichte van 2020. Dat blijkt uit onderzoek naar het Nederlandse vleesverbruik van Wageningen Economic Resource in opdracht van Wakker Dier.

Wakker Dier maakt nominaties Liegebeest 2022 bekend

Wakker Dier maakt nominaties Liegebeest 2022 bekend

Wakker Dier heeft de vijf nominaties voor de Liegebeestverkiezing van 2022 bekendgemaakt. Met deze verkiezing wil Wakker Dier misleidende uitspraken over dierenwelzijn aanpakken en bedrijven en consumenten scherp houden.

Melkveehouderij loopt flink achter bij collega’s in kip, varken en kalf, vinden WUR en Wakker Dier

Melkveehouderij loopt flink achter bij collega’s in kip, varken en kalf, vinden WUR en Wakker Dier

Dat concludeert de Wageningen Live Stock Research in een vergelijkend onderzoek dat werd uitgevoerd in opdracht van Wakker Dier. Wageningen stelde op basis van reeds bekend onderzoeksmateriaal vast dat Nederlandse boeren vleeskippen, varkens en kalveren de afgelopen tien jaar een beter leven hebben kunnen bieden door verbeterde wetten en eisen van supermarkten.