Albert Heijn zet vegan apart koud en helpt het vinden met een smartphone

EVMI_AH vegan app

Deze week gingen twee experimenten van start bij Albert Heijn: een apart koelvak met veganistische etenswaren en een smartphone-app die helpt bij het vinden van producten in de winkel.

Met het aparte koelvak met vegan levensmiddelen speelt de supermarkt in op de groeiende vraag naar veganistische en vegetarische producten. De kant-en-klaar maaltijden komen van de firma Uit de keuken van Maass, die ook levert aan onder meer Jumbo, Spar en Marqt. Als na vier weken blijkt dat het veganschap aanslaat, krijgen meer AH-winkels zo’n koelvak, aldus het AD.

De ‘Vind mijn product app’ is voorlopig alleen nog operationeel in de vernieuwde AH-vestiging in Hoofddorp, schrijft De Levensmiddelenkrant. De app maakt gebruik van het Interact Retail Indoor navigatiesysteem, dat werkt via signalen die meegestuurd worden door de verlichting in de winkel. Dankzij die signalen in combinatie met de in de smartphone opgeslagen winkelindeling navigeert de klant feilloos - zonder een praatje te hoeven maken met een vakkenvuller - naar het gezochte product. De proef duurt 12 weken.

Bron: Foodlog

Altijd op de hoogte blijven? 

Neem een abonnement
  
Lees ook
Albert Heijn vervangt plastic broodclips door papier

Albert Heijn vervangt plastic broodclips door papier

Vanaf deze week start Albert Heijn op de broodafdeling met papieren clipjes. De bekende vierkante, plastic broodclipjes worden geleidelijk vervangen door een recyclebare papieren variant.

John West introduceert visvrije tonijn van soja en tarwe

John West introduceert visvrije tonijn van soja en tarwe

Visconservenbedrijf John West introduceert twee vegan visvrije tonijnproducten op basis van soja en tarwe. Met de nieuwe producten wil het bedrijf de ambitie versterken om innovatieve producten te bieden die een gezonde levensstijl ondersteunen.

‘The Plant-Based Chicken’ op de Dam

‘The Plant-Based Chicken’ op de Dam

1 november is het World Vegan Day: een dag om de voordelen van een plantaardige levensstijl onder de aandacht te brengen. Om Nederland te inspireren plaatste het plant-based voedingsmerk LikeMeat daarom een eyecatcher op de Dam: een kleurrijk kunstwerk, genaamd ‘The Plant-Based Chicken’.