Heineken legt voorraad aan achter Britse grens
Heineken werkt samen met logistieke dienstverlener Wincanton aan extra opslagruime in Groot-Brittannië. Dat meldt Bloomberg. Heineken, producent van onder meer Strongbow appelcider en tequila-bier Desperados, zou van plan zijn om duizenden pallets met drank op te slaan voordat de Britten de Europese Unie verlaten eind maart.
Brexit-bezorgdheid
De extra opslag duidt op bezorgdheid. Hoewel de brexit-deal op een oor na gevild zou zijn, is er nog geen akkoord over de voorwaarden waaronder de EU en Groot-Brittanië straks met elkaar handel zullen drijven. Fabrikanten vrezen dat nieuwe belemmeringen de logistiek kunnen verstoren. Vandaar het voorraadje dat Heineken alvast achter de grens aanlegt.
Overigens wordt meer dan 90% van het bier dat in Groot-Brittannië wordt verkocht, lokaal gebrouwen. De extra opslag is ook bedoeld voor grondstoffen die van buiten Groot-Brittannië worden binnengebracht voor de lokale productie van bier.
Bron: Foodlog
Thema's
Meer over
Lees ook
Heineken verhoogt bierprijs voor horeca met 5,8%
Per 1 augustus verhoogt Heineken de bierprijs. De horeca betaalt dan gemiddeld 5,8% meer voor de inkoop. Ook in de supermarkt stijgen de prijzen van het bier en andere dranken van Heineken.
Heineken trekt zich terug uit Rusland
Heineken trekt zich volledig terug uit Rusland. “We zijn geschokt en diep bedroefd over de verloop en intensivering van de oorlog in de Oekraïne”, staat te lezen in een verklaring op de website van de bierbrouwer.
Biermarkt niet terug op niveau pre-corona
De biermarkt is nog niet terug op het oude niveau. Hoewel de bierkoop in 2021 met 2,6 procent steeg ten opzichte van 2020, liggen de verkopen nog altijd 10,3 procent lager dan in 2019. Dat meldt Nederlandse Brouwers op de website.